Şehir Tanıtım Uygulaması

Şehir Erişim Noktaları - ŞEN

Kent Mirasını Teknolojiyle Buluşturan Proje

Kent turizminin gelişmesi, tarihi ve turistik mekanların tanıtılmasına bağlıdır. Bu mekanların ve tarihi rotanın bilinmesi kente değer kazandırır, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek kenti gezmek için motive olmalarını sağlar. Her kent, sokaklarında bir tarih ve miras taşır. Önemli olan bu mirası anlatabilmek ve kentin sokaklarında gezinen birinin kolaylıkla öğrenmesini sağlayabilmektir. Büyük bir özveri ile geliştirdiğimiz Şehir Tanıtım Uygulamasıyla kentinizdeki mirası görünür kılabilirsiniz.

Yakın zamanda Avrupa Birliği’nin destekleriyle Edirne’de faaliyete geçen bu proje, web sitesi, mobil uygulamalar (iOS - Android) ve kentin 16 farklı noktasında bulunan kiosklar ile beraber hizmet vermektedir. Rotadaki gezintiyi bir tarih turuna dönüştüren bu projeyle, kentinizin değerini ve mirasını ortaya çıkarabilir, kent turizmine büyük bir katkıda bulunabilirsiniz.


Şehir Tanıtım Uygulaması Nedir?

Projenin temel amacı, kentte bulunan yerli ve yabancı turistlere, önemli tarihi ve turistik noktalar için bilgilendirme sağlayabilmektir. Web sitesi, akıllı telefon uygulaması ve kiosk uygulaması olmak üzere üç farklı platformda yürütülen bu projede farklı platformlar entegre bir biçimde çalışır. Şehir Tanıtım Uygulaması sayesinde, kentinizde ağırladığınız misafirlere düzenli ve nitelikli içerikler sağlayarak, hem tarihi mekanlar hakkında bilgilendirme yapabilir hem de duyurulardan ve gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

  • Uygulamalarda içerikler tamamen yetkili kurumların kontrolündedir. Belediye, Valilik gibi resmi kurumlar tarafından hazırlanan içerikler; mobil uygulamalara, kiosklara ve web sitesine eşzamanlı olarak gönderilir.
  • Kent ile ilgili haberler ve duyurular anlık olarak mobil uygulamalar üzerinden kullanıcılara gönderilebilmektedir. Bu sayede kent sakinlerinin ve turistlerin anlık gelişmelerden haberdar olmaları sağlanır.
  • Android ve iOS cihazlar ile uyumludur. Dolayısıyla bütün akıllı telefonlarda güvenle kullanılabilir.
  • İçerikler, tek bir merkezden yönetilebilir, düzenlenebilir ve revizyon yapılabilir. Tanımlanan yetkililer dışında hiç kimsenin içeriklere müdahale etmesi mümkün değildir.
Catering Menü

Şehir Erişim Noktaları - ŞEN

Telefonunuzdaki Tur Rehberi

Kent gezintisini bir tarih turuna dönüştüren bu uygulama ile sınırlarınız içindeki tarihi değerleri tanıtabilir, yerli ve yabancı turistlerin anında bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Projenin birden fazla dil desteği bulunmaktadır. Yakın zamanda Edirne’de faaliyete geçen proje, Türkçe ve İngilizce dil desteğinin yanı sıra Bulgaristan’dan gelen turistlerin yoğunluğu sebebi ile Bulgarca dil desteği de sunmaktadır. Bu sayede hem yerli hem de yabancı turistleri kendi dillerinde bilgilendirebilirsiniz.

Proje kapsamında hazırlanan mobil uygulamalarda harita özelliği bulunur. Bu sayede, uygulamayı kullanan kişinin etrafındaki tarihi-turistik nokaları, otelleri, restoranları görmesi mümkün olacaktır. Ayrıca haritadaki noktaların üzerine tıklayarak o nokta hakkında bilgi edinebilir ve yol tarifi alabilirler.

Proje kapsamında hazırlanan mobil uygulamalarda harita özelliği bulunur. Bu sayede, uygulamayı kullanan kişinin etrafındaki tarihi-turistik nokaları, otelleri, restoranları görmesi mümkün olacaktır. Ayrıca haritadaki noktaların üzerine tıklayarak o nokta hakkında bilgi edinebilir ve yol tarifi alabilirler.


Kent Turizmini Canlandırın!

Kentinize gelen misafirleri, tarihi ve turistik değerler hakkında bilgilendirmek ve bütün ihtiyaçlarına kısa süre ulaşmalarını sağlamak için Şehir Tanıtım Uygulaması Projesi’nden yararlanabilirsiniz.

Projemiz, kent turizminin geliştirilmesini ve bu kapsamda yetkililer tarafından üretilen içeriklerin kiosklarda, mobil telefonlarda, web sitelerinde paylaşılmasını sağlamaktadır. Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse, kentinize gelen bir turistin görmek istediği ve ihtiyaç duyduğu her yere erişebilmesi için bilgi aktarımı yapmaktadır.

Proje, şimdiye kadar Kars, Erzurum, Antalya, Karaman ve son olarak da Edirne’de uygulanmış ve kent kültürünün, değerlerinin tanıtılmasına büyük bir katkı sunmuştur. Kentinizin tarihi ve turistik değerlerini ön plana çıkarararak turizmin gelişmesine katkı sağlamak için uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Şehir Erişim Noktaları - ŞEN